poniedziałek, 27 marca 2017

Zapraszam do Teatru Barakah na spektakl "Szyc"

Jest dom. Jest i centrum życia domu – kwadratowy stół. Jest rodzina. Matka, ojciec, córka. Żydowska rodzina, w której od pierwszej sceny wyczuwa się tak zwane „coś jest nie tak”. Do rodziny dołącza młody mężczyzna, chcący zostać zięciem, ale nie za darmo. Tu wszyscy czegoś chcą, wszyscy coś pożerają. Ojciec i przyszły zięć są niczym skarbonki bez dna - przyjmą każdą ilość pieniędzy. Córka zjada nieprzebrane ilości jedzenia, ustami chłonie świat. Matka żywi się nadzieją awansu społecznego.

„Szyc” to jedna z trzech (obok „Królowej wanny” i „Requiem”) sztuk Hanocha Levina wystawiana w Teatrze BARAKAH. Levin z powodzeniem bawi się stereotypami. Dla żydowskiej rodziny Szyca człowiek to towar, za którym stoi banknot o określonym nominale, a wydanie córki za mąż jest jak – ciągle powtarzający się motyw – handel mięsem. I nawet w klasycznym konflikcie starzy-młodzi nie chodzi tu o ideały czy wartości, ale o majątek i władzę. W obecnych czasach uzależnienia od konsumpcjonizmu sztuka zyskuje kolejny wymiar i kolejne znaczenia.
„Szyc” jest współczesną groteską przeplataną songami z muzyką Renaty Przemyk. Sztuka śmieszy, bawi, ale przede wszystkim wprowadza między widzów zastanawiający niepokój…

Autor: Hanoch Levin, tłumaczenie: Michał Sobelman
Reżyseria: Ana Nowicka
Obsada: Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Karol Śmiałek, Paweł Sanakiewicz
Muzyka: Renata Przemyk, choreografia: Iwona Olszowska, realizacja, produkcja muzyczna: Piotr „Lala" Lewicki, scenografia: Lesław Kostka
Data premiery: 18 VI 2010
Czas trwania: 90 min.
--
Informacje prasowe.


KIEDY?: 22 IV [sobota], 23 IV [niedziela]   START: 19:00
BILETY: 30 zł [normalne] / 20 zł [ulgowe]

Zakup: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28, przelewem – http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety-i-wynajem/, przed konkretnym spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

Rezerwacja: rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47 / w barze ArtCafe Barakah

Zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz